У категорії матеріалів: 8
Показано матеріалів: 1-8


Навчальну програму розроблено Лисенко Людмилою Олександрівною, керівником гуртка  декоративно-ужиткового профілю Сумського районного Будинку дітей та юнацтва на базі Верхньосироватської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Сумської районної ради Сумської області. 

Навчальна програма реалізується в гуртках художньо-естетичного  напряму декоративно-ужиткового профілю та спрямована на вихованців віком від 7 до 18 років.

Навчальна програма побудована на основі програм із позашкільної освіти, рекомендованих МОН України: «Програма гуртка «Креативне рукоділля»» (авт. Пелепець О. М., Несвіт С. О.); «Програма з позашкільної освіти. Художньо-естетичний напрям. Випуск 2. «Художня вишивка»».

Навчальна програма передбачає 3 роки навчання:

1-й рік – початковий рівень – 144 год. на рік, 4 год. на тиждень;

2-й рік – основний рівень,перший рік навчання  – 144 год. на рік, 4 год. на тиждень;

3-й рік – основний рівень, другий рік навчання – 216 год. на рік, 6 год. на тиждень.

 

З досвіду роботи керівника гуртка декоративно-ужиткового напряму | Переглядів: 1046 | Завантажень: 93 | Додав: Євгешка | Дата: 27.10.2016 | Коментарі (0)

"Плетіння сітки. Вишивка бісером по сітці. Плетіння сітки за допомогою двох кінців жилки. Вишивка або додаткове нанизування", конспект заняття Крючковенко Олександри Павлівни, керівника гуртка "Бісероплетіння" СР БДЮ на базі Великовільмівської школи

Мета: ознайомити з новою технікою бісероплетіння – плетіння сітки, розкрити особливості вишивки бісером по сітці; розвивати пізнавальний інтерес, естетичний смак; виховувати охайність, працелюбність, любов до народних традицій.


"Розпис вихованцями писанок за власним задумом" - 

конспект заняття Антошенко Маргарити Юріївни, 

керівника гуртка "Народна творчість" СР БДЮ 

Сумської районної ради на базі Кровненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

Існує оповідь, що на Великдень Христос із апостолами у вигляді простих людей ходить по землі  для того, щоб випробувати людське милосердя та щедрість. Тому і готується таке розмаїття страв, щоб мати можливість пригостити будь-кого, хто прийде в дім.

Без писанки не обходиться жоден Великдень. Як символ христового Воскресіння. Її освячують в церкві разом із Паскою. Ставлять на святковому столі. Як найдорожчу пам’ятку брали з собою писанку українці, вирушаючи в далекі краї. Так наша писанка стала відома в цьому світі. В Канаді навіть є пам’ятник писанці, а в Коломиї – музей писанки. В колекції заслуженої майстрині народної творчості України Оксани Білоус налічується близько 3000 писанок, відтворених за стародавніми зразками.

Писанка – найкращий подарунок рідним до Великодніх свят. Ось ми і спробуємо своїми руками зробити писанки для рідних.


Щоб здивуватись, потрібна мить,

а щоб зробити дивовижну річ,

потрібні роки терпіння й наполегливої праці.

Д.Гельвецій

О.В. Плескань - керівник гуртка художньої вишивки Сумського районного БДЮ на базі Степанівської ЗОШ № 2.


žГурток "Народна творчість" знаходиться на базі Кровненської загальноосвітньої школи

Керівник гуртка - Антошенко Маргарита Юріївна

žУ гуртку займається 21 вихованець, з них 3 хлопчики і 18 дівчаток

žНаймолодша учасниця – учениця 4-го класу, найстарші – учні 8 класу


Важливою задачею сучасної освіти є формування творчого мислення та продуктивної діяльності учнів для вільної реалізації можливостей та здібностей особистості в суспільстві.

Методична тема, над якою працюю на гурткових заняттях не один рік, обрана мною не випадково. З самого початку своєї педагогічної діяльності глибоко вірю в безмежність творчих можливостей кожного вихованця. Цій впевненості сприяло захоплення творами В.О.Сухомлинського та півмісячна педагогічна практика  в м.Тбілісі Грузинської РСР в експериментальній школі  Ш.О.Амонашвілі в студентські роки, творчим доробком якого я теж захоплювалась. І саме  позашкільні навчальні заклади ,  на мою думку, є тією базою, яка надає вихованцям багато можливостей для творчого самовтілення.

Свою задачу як керівника гуртка декоративно – ужиткового напряму вбачаю в тому, щоб якомога якісніше використати ці унікальні можливості для творчого розвитку своїх вихованців. 

                                                                                                    Керівник гуртка БДЮ

                                                                                                      Плескань О.В.


У сиву давнину святий Василь Великий, полюбляючи квіти, ретельно прикрашав ними свою келію. Уже після смерті старця люди знайшли в його помешканні засохлу рослину й назвали на честь людини, що вважала природу часточкою свого життя.   

Цю квітку бачив кожен. То там, то там блакитними очима спалахують поміж колосся суцвіття волошок — улюблених у народі ніжних і невибагливих рослин.

Волошки – це символ святості, чистоти, привітності та чемності, краси й добра. Цю квітку ще називають волошиха, блакитнянка, васильчик, чичинчик, волошек, лоскутниця, волошечка, волошок, васильок, сердечна трава, польова троянда.

 

                                         Крючковенко Олександра Павлівна, керівник гуртка "Бісероплетіння"

                                         Сумського районного БДЮ


Спираючись на досягнення педагогічної науки, використовуючи методи народної педагогіки, я шукаю нові підходи в навчанні та вихованні, які відповідали б потребам розвитку творчої особистості, були б спрямовані на досягнення творчих і культурно-національних цінностей. Не секрет, що хороший керівник гуртка цілеспрямовано реалізує не тільки навчальну, а й виховну функцію, пов’язану з розвитком особистості дитини, має свою оригінальну виховну систему, відмінну від інших.

                                              Світлична Наталія Леонідівна, керівник гуртка « Флористичні

                                               барви» Сумського районного Будинку дітей та юнацтва

Сумської районної ради Сумської області