Стоп-лінія, фініш - перемога!

Стоп-лінія, фініш – перемога!

Усесвітньо відомий фізик Альберт Ейнштейн сказав: «Життя – як велосипед. Щоб зберегти рівновагу, ти повинен рухатися». Саме ці мудрі слова були покладені в основу проведення Чемпіонату Сумської області з велосипедного туризму серед юніорів 20-21 квітня в урочищі поблизу Василівки. У змаганнях взяло участь 8 команд, серед яких були спортсмени м.Конотопа, м.Охтирки, с.Луциківка, Тростянецького, Буринського, Недригайлівського, Сумського районів та Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (ОЦПО та РТМ) – усього близько 70 учасників.

У перший день змагань, після урочистого відкриття та вітального слова від методистів та керівників гуртків спортивно-туристського відділу ОЦПО та РТМ – організаторів даного заходу, на юних велогонщиків чекали випробування за багатьма критеріями. Комплексна дистанція, що включала «Тріал», «Фігурне водіння велосипеду» та «Велокрос» (клас дистанції – ІІІ), змусила учасників змагань неабияк попрацювати. Та результати зусиль для команди нашого району були того варті, бо з перших 13 місць у підсумку дня – 7 наших учасників. Без жодних сумнівів довів своє лідерство чемпіон України з велотуризму минулого року, цьогорічний випускник, вихованець туристичного гуртка БДЮ на базі Северинівської школи, Шова Владислав, зайнявши І місце з часом проходження дистанції – 5хв 57сек. А віддати належне визнання та честь треба також і тренеру, керівнику гуртка Куценко Р.Л., який не просто навчає та виховує своїх учнів, а й вкладає в них частинку своєї любові, формує відповідальне ставлення до того, чим вони займаються. Тому Ємельяненко Роман, також учень Романа Леонідовича, теж показав непогані результати, як для новачка у даній справі, посівши 6 місце в таблиці результатів. ІІ місце зайняв вихованець туристичного гуртка БДЮ на базі Юнаківської ЗОШ – Ніколаєнко Максим, упоравшись зі складними перешкодами велотраси за 6хв. 20сек. Проте Халіченко В.М., керівник туристичного гуртка БДЮ, підготував не тільки Максима, а й ще двох учасників змагань – Нишпоренка Євгена та Агаркова Іллю, які показали непогані результати. Для вихованців туристичного гуртка БДЮ на базі Великочернеччинської спеціалізованої школи під керівництвом Котькала О.В., такі змагання були дебютом. Особливо для наймолодшого учасника змагань Пилипчука Олександра, який зайняв 13 місце, залишивши після себе чимало спортсменів з досвідом. А Святишенко Максим показав 8 результат. Однак, і ІІІ призове місце залишилося за туристами Сумського району. Так, вихованець туристичного гуртка БДЮ на базі Червоненської ЗОШ, Неценко Ігор зумів підкорити велотрасу за 6хв 47сек. Та високий результат з таким тренером та наставником, як Лазаренко О.О. – скоріше за все закономірність, ніж несподіванка. Бо Олександр Олексійович має неабиякий досвід у підготовці високо конкурентних спортсменів, знає чимало секретів туристичної справи та вміє передати свої знання вихованцям. Отож, результати наших велотуристів дали привід іншим командам захвилюватися, ще б пак – така конкуренція!

Другий день змагань на дистанції «Велоралі» (клас дистанції ІІ) випробував команду наших туристів у складі Шови В. та Неценка І. на швидкість, уміння орієнтуватися на місцевості, техніку подолання спусків-підйомів, витривалість. Проте ця велогонка також принесла Сумському району призове ІІІ місце.

У підсумку двох днів змагань, чотирьох дистанцій, команда Сумського районного БДЮ стала переможцем. ІІ місце посіла команда організаторів змагань ОЦПО та РТМ, ІІІ місце – команда з міста Охтирки. Тож почесні медалі та грамоти знайшли своїх гідних переможців, а сяючий кубок Чемпіонату став ще однією окрасою спортивно-туриських трофеїв Сумського району.

Зі словами вдячності за сприяння участі у змаганнях команда району звертається до Коротенко О.М., директора Сумського районного БДЮ.