Нові педагогічні технології в сучасному навчальному процесі
[ Викачати з сервера (19.7 Kb) ]19.08.2016, 02:13

Прискорення науково-технічного прогресу, засноване на впровадженні у виробництво гнучких автоматизованих систем, мікропроцесорних засобів і пристроїв програмного управління, роботів і обробних центрів, поставило перед сучасною педагогічною наукою важливе завдання – виховати та підготувати підростаюче покоління, здатне активно включитися в якісно новий етап розвитку сучасного суспільства, повязаний з інформатизацією.

Рішення вищезгаданого завдання – виконання соціального замовлення суспільства – докорінно залежить як від технічної оснащеності навчальних закладів електронно-обчислювальною технікою з відповідним периферійним обладнанням, навчальним, демонстраційним обладнанням, що функціонує на базі засобів нових інформаційних технологій, так і від готовності учнів до сприйняття постійно зростаючого потоку інформації, у тому числі і навчальної.

Розвиток інформаційних технологій, повсюдне використання інформаційних ресурсів, що є продуктом інтелектуальної діяльності найбільш кваліфікованої частини працездатного населення суспільства, визначає необхідність підготовки в підростаючому поколінні творчо активного резерву. З цієї причини стає актуальною розробка певних методичних підходів до використання засобів нових інформаційних технологій для реалізації ідей розвиваючого навчання, розвитку особистості учня. Зокрема, для розвитку творчого потенціалу індивіда, формування в учня вміння здійснювати прогнозування результатів своєї діяльності, розробляти стратегію пошуку шляхів і методів вирішення завдань – як навчальних, так і практичних.

Не менш важливе завдання – забезпечення психолого-педагогічними та методичними розробками, спрямованими на виявлення оптимальних умов використання засобів нових інформаційних технологій з метою інтенсифікації навчального процесу, підвищення його ефективності і якості.

Актуальність вищезгаданого визначається не тільки соціальним замовленням, а й потребами індивіда до самовизначення й самовираження в умовах сучасного суспільства стану інформатизації.

Підготували Куценко Роман Леонідович, керівник фізкультурно-спортивного гуртка БДЮ Сумської районної ради на базі Северинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Мінак Руслан Володимирович, керівник фізкультурно-спортивного гуртка БДЮ Сумської районної ради на базі Новосуханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Категорія: З досвіду роботи керівника гуртка туристсько-краєзнавчого напряму | Додав: Євгешка
Переглядів: 363 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar