Святкові та неробочі дні у 2018 році
05.01.2018, 18:54

До відома керівників гуртків з метою використання під час планування занять на ІІ семестр:

Святкові і неробочі дні у 2018 р.:

1 січня — Новий рік

7 січня — Різдво Христове

8 березня — Міжнародний жіночий день

8 квітня — Пасха (Великдень)

1 травня — День праці

9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)

 27 травня — Трійця

28 червня — День Конституції України

24 серпня — День Незалежності України

14 жовтня — День захисника України

25 грудня — Різдво Христове

Перенесення вихідних днів Згідно з частиною третьою ст. 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день (ст. 73 цього Кодексу) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2018 р. має бути перенесено такі дні:

вихідний день у неділю 7 січня — на понеділок 8 січня;

вихідний день у неділю 8 квітня — на понеділок 9 квітня;

вихідний день у неділю 27 травня — на понеділок 28 травня;

вихідний день у неділю 14 жовтня — на понеділок 15 жовтня.

Якщо переносяться робочі дні з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу розпорядженням Кабінету Міністрів України рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю. У зв’язку з тим, що зазначене розпоряд­ження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів прий­мається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа. Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися за зміненим у зв’язку з перенесенням робочих днів графіком роботи підприємства. При цьому слід враховувати, що у разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню, на інший вихідний день для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено ст. 53 КЗпП. Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлено на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлено вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах і організаціях норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно з дотриманням вимог статей 50 — 53, 67 і 73 КЗпП.

Подробиці:
https://buhgalter.com.ua/dovidnik/pratsya-ta-zarobitna-plata/normi-robochogo-chasu/normi-trivalosti-robochogo-chasu-na-2018-rik/

Категорія: Загальні відомості СРБДЮ | Додав: Євгешка
Переглядів: 317 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar