ХІ Всукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців у с. Осій Іршавського р-ну Закарпатської області - 2017р.
24.08.2017, 23:05

У період з 18 по 25 липня 2017 року учні Великочернеччинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Сумської районної ради Сумської області разом з Котькало Є.С., учителем біології, методистом БДЮ, та Гомолею Д.О., учителем фізичного виховання Бездрицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Бездрицької сільської ради Сумського району, демонстрували свої краєзнавчі здобутки на ХІ Всукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців у с. Осій Іршавського р-ну Закарпатської області серед 18 команд з усієї України. Захід був на високому рівні організований Українським центром туризму й краєзнавства. 
У конкурсі «Представлення команд» нам вдалося здивувати журі своїм артистизмом, безпосередністю та динамічністю й зайняти ІІІ місце.

 

Так, наш виступ на конкурсі-презентації легенди місцевого краю також не залишив байдужими суддівську колегію й був оцінений ІІ місцем. Звісно, не можна було не оцінити мелодію на сопілці від Тіщенка Богдана, майстерну гру Хрипушина Стаса та Лубенця Іллі, ніжний танок дівчат-лілей. Відзначилася емоційної акторською грою Араштаєва Святослава, яка буквально вжилася в роль "зловредної пані".

     

Отже, у підсумку за конкурсну програму, куди крім цих двох номінацій входила ще й вікторина, Сумська область посіла ІІІ місце. 

Справжнім сплеском емоцій завершився конкурс «Творчі майстерні», де наші юні краєзнавці презентували дослідницькі проекти за різними напрямками, виконані під керівництвом талановитого учителя історії Кутник Ольги Іванівни., та учителя біології Котькало Євгенії Сергіївни.

Так, Лохоня Аліна посіла 4 місце за напрямком історичного краєзнавства (але при цьому принесла команді вагому кількість балів). Разом з Ольгою Іванівною група юних краєзнавців досліджувала Успенський чоловічий монастир, його історію, пов"язані з ним легенди про чудотворний образ Спасителя - Спас Кровоточивий, про ставки в околицях колишньої святині та окремі життєві історії.

Іванченко Анастасія стала третьою серед юних археологів України. Спільно з Ольгою Іванівною краєзнавці вивчали Зеленогайський археологічний комплекс: 2 городища, селище, курганний та ґрунтовий могильники (VIII—ХІІІ ст.) — пам'ятку національного значення. Розташований даний об"єкт за 3,5 км від обласного центра та за 1.5 км на південний захід від села, в урочищі Старе Крейдище, на мисах правого корінного берега р. Псел.

Крім того, була організована зустріч дітей з Радьком Борисом Федоровичем - людиною унікальною за своєю життєвою біографією: турист, археолог, педагог, керівник гуртка, марафонець, діючий спортсмен-орієнтувальник і просто талановита людина! 

Бойко Ліля отримала беззаперечну першість на секції «Фольклор та етнографія». Під керівництвом Ольги Іванівни було детально вивчено традиції і звичаї, що пов"язані з українською хатиною-білявкою від моменту вибору місця для її будівництва та закладання фундаменту до ведення хатнього господарства. З піснями, з історичними світлинами, з відтвореним макетом зрубної конструкції - така презентація роботи справила неабияке враження.

Араштаєвій Святославі вдалося зайняти ІІІ місце з екологічним проектом. Спільно з Євгенією Сергіївною було вивчено поширення азійського сонечка-арлекін (гармонії далекосхідної), що становить загрозу місцевому видовому різноманіттю не тільки Сумщини, а й біосфери в цілому. 

Саранчук Анастасія зайняла ІІІ місце серед геологів-дослідників. Євгенія Сергіївна разом з гуртківцями вивчали глину як корисну копалину рідного краю, значення її покладів на території населеного пункту та його околиць, можливості використання глини та її властивості.

А Лубенець Ілля став срібним дипломантом географічного краєзнавства. Під керівництвом Євгенії Сергіївни було вивчено стан міцевих водойм, що мають рекреаційне значення засобами біомонторингу, досліджено гідротопоніміку Великої Чернеччини, зібрано гербарій лікарських рослин прибережних територій місцевих водойм.

У загальному заліку – І місце!!! 

На туристсько-краєзнавчому маршруті – 10-ті, навіть за тієї умови, що всі туристичні етапі виконали бездоганно. Однак, це стало поштовхом до того, щоб наполегливо працювати протягом двох років і наступного разу показати себе й у цій номінації хоча б у п’ятірці лідерів.

 

У підсумку – два кубки, золоті медалі, 29 міністерських грамот! І ні грами зухвалості чи пихатості, а бажання відкривати нові таємниці рідного краю, рости над собою, змагатися й перемагати надалі. 

   


Спасибі всім, хто будь-яким чином долучився до НАШОЇ великої перемоги. А особлива подяка - дітям, які, не шкодувавши власного часу, короткого літнього відпочинку, знайшли можливість протягом двох місяців для наполегливої праці (а ще стільки часу впродовж цілого року), щоб бути кращими серед кращих з усієї України! А ще - їхнім батькам, бо без їхньої підтримки і довіри наші б досягнення були б не можливими!

Крім участі у змаганнях, нами було здійснено цікаву й пізнавальну екскурсію по місту Києву: Золоті ворота, Михайлівська площа, Андріївська церка, Узвіз, Хрещатик, Майдан Незалежності, Арка дружби народів, Маріїнський палац, Батьківщина-мати... 

   

Також не залишила байдужими прогулянка містом Мукачево, а особливо замок Паланок. 

 

Тож подорожуйте Україною, бо нам тільки здається, що ми вже все бачили!

Категорія: Загальні виховні заходи БДЮ | Додав: Євгешка
Переглядів: 274 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar